MongoDB

MongoDB dünyada en çok kullanılan NoSQL veritabanıdır.

Fortune 500 şirketleride, yeni başlayan şirketlerde MongoDB'yi yeni nesil uygulamaları için kullanıyorlar. Fortune 500 companies and startups alike are using MongoDB to create new types of applications, improve customer experience, accelerate time to market and reduce costs.

Metlife, Salesforce, Telefonica, ADP, Mailbox bu şirketlere birkaç örnek. Mailbox 1 milyon üzerinde kullanıcı için yeni uygulamasını sadece 6 haftada tamamladı. Metlife 100 milyonun üzerinde kullanıcısı için uygulamasını sadece 3 ayda tamamladı. Telefonica performasını 100% artırırken, maliyetlerini de 67% düşürdü.

MongoDB nedir?

MongoDB, açık kaynak kodlu bir veritabanıdır. Tüm sektörlerde ve büyük küçük birçok şirket tarafından kullanılmaktadır. Uygulamaların hızlı değişim gereksinimlerine en hızlı ayak uydurabilecek yeni nesil bir veritabanıdır. Tüm bunları yaparken, geleneksel bir veritabanından bekleyeceğiniz, endeks yapısı, tam bir sorgulama dili mevcuttur.

MongoDB, ölçeklenebilirlik, performans ve yüksek kullanılabilirlik için tasarlanmıştır. Tek sunucudan, birden fazla lokasyonda çalışabilecek şekilde de dizayn edilebilir. MongoDB'nin kendi replikasyon özellikleri ile enterprise seviyesinde güvenilirlik ve operasyonel esneklik sağlar.

MongoDB Enterprise

Enterprise seviyesinde ihtiyaçları olan şirketler için, yazılım geliştirme desteğinden, yönetime kadar müşterilerimize destek oluyoruz. Sıfır kesinti ile güncelleme, disaster recovery, yönetimsel araçlar, enterprise seviyesinde güvenlik ve eğitim sağlıyoruz.

Kimler MongoDB kullanıyor?

MongoDB kullanan uygulamalar...

Neden MongoDB?
  • Yeni nesil uygulamalar. Uygulamaların veri ile ilişkisi NoSQL ile tamamen değişti. Big Data, SaaS, sosyal ve mobil uygulamalar artık NoSQL kullanıyor.
  • Yeni veri modelleri. Bugünün uygulamaları artık daha dinamik veri modelleri istiyor. MongoDB bu yeni veri modellerini kullanıyor.
  • Yeni veri boyutları. Günümüz uygulamarı artık milyonlarca kullanıcıya kolayca ulaşabiliyor. Bu uygulamalar saniyede binlerce sorgulamayı kaldırabiliyor olmalı.
  • Yeni uygulama geliştirme yöntemleri.
  • Yeni mimari yapılar. Artık büyük sunucu dönemi kapandı. Bulut çözümleri ile kolayca ölçeklenebilen yapılar kullanılıyor.